Svečanom dodjelom medalja najuspješnijim natjecateljima, u vojarni „Admiral flote Sveto Letica-Barba“ u Splitu u petak, 20. listopada 2017., zatvoreno je Prvenstvo Oružanih snaga RH u disciplinama za provjeru tjelesne spremnosti.
Dan ranije, u četvrtak, 19. listopada 2017., na sportskim terenima splitske vojarne natjecalo se pojedinačno u muškoj i ženskoj konkurenciji u disciplinama koje su kriteriji za redovnu provjeru tjelesne spremnosti u OSRH. Pedeset i devet pripadnika i jednaest pripadnica iz svih grana OSRH odmjeravalo je snage u sklekovima na tlu, pregibima trupa (trbušnjaci) i trčanju na 3200 metara. Osnovni kriterij za sudjelovanje u natjecanju bilo je ostvarenih 280 bodova muškarci i 240 žene na jednoj od redovnih provjera tijekom tekuće godine.

Najbolji ostvareni rezultati po kategorijama su:

ŽENE
Kategorija od 18 do 26 godina
■poručnica DANIJELA VRHOVSKI (Vojno zdravstveno središte ZzP-a)
Kategorija od 27 do 46 godina
■nadnarednica VALENTINA ŽUPANIĆ (Bojna veze HKoV-a)
MUŠKARCI
Kategorija od 18 do 21 godine
■vojnik ZDRAVKO ORIŠIKIĆ (Gardijska oklopno-mehanizirana brigada HKoV-a)
Kategorija od 22 do 26 godina
■pozornik BRUNO POLAK (Pukovnija Vojne policije)
Kategorija od 27 do 31 godine
■desetnik IGOR LEVATIĆ (Zapovjedništvo specijalnih snaga)
Kategorija od 32 do 36 godina
■desetnik ANTE KATUŠA (Gardijska mehanizirana brigada HKoV-a)
Kategorija od 37 do 41 godine
■narednik JOSIP TOTO (Zapovjedništvo specijalnih snaga)
Kategorija od 42 do 46 godina
■časnički namjesnik PERO BERTOVIĆ (Središnjica za obavještajno djelovanje)
Kategorija od 47 do 51 godine
■satnik DRAŽEN HENC (Gardijska oklopno-mehanizirana brigada HKoV-a).

U relativnoj kategoriji (žene) zlatnu medalju za prvo mjesto osvojila je nadnarednica VALENTINA ŽUPANIĆ (Bojna veze HKoV), srebrenu poručnica DANIJELA VRHOVSKI (Vojno zdravstveno središte ZzP-a) i brončanu ANDREA LIPOVAC (Pukovnija Vojne policije).
U relativnoj kategoriji (muškarci) prvo mjesto osvojio je satnik DRAŽEN HENC, (Gardijska oklopno-mehanizirana brigada HKoV-a), drugo desetnik IGOR LEVATIĆ (Zapovjedništvo specijalnih snaga), dok je treće osvojio časnički namjesnik STJEPAN DEJANOVIĆ (Bojna veze HKoV-a).

Zlatnu medalju u apsolutnoj kategoriji (žene) osvojila je poručnica DANIJELA VRHOVSKI (Vojno zdravstveno središte ZzP-a), srebrna medalja pripala je nadnarednici VALENTINI ŽUPANIĆ (Bojna veze HKoV-a), dok je brončanu medalju za treće mjesto osvojila natporučnica ANDREA LIPOVAC (Pukovnija Vojne policije).

Zlatnu medalju u apsolutnoj kategoriji (muškarci) osvojio je satnik DRAŽEN HENC, (Gardijska oklopno-mehanizirana brigada HKoV-a), srebrnu desetnik IGOR LEVATIĆ (Zapovjedništvo specijalnih snaga), dok je brončanu medalju za treće mjesto osvojio pozornik BRUNO POLAK (Pukovnija Vojne policije).

Prigodnom riječju sudionicima natjecanja obratio se izaslanik načelnika GS OSRH kapetan bojnog broda Milenko Crljen načelnik Operativnog odjela Zapovjedništva Hrvatske ratne mornarice. Čestitajući svima na ostvarenim rezultatima, kbb Crljen istaknuo je važnost tjelesne spremnosti prije svega za zdravlje svakog pojedinca, no posebno za razvoj sposobnosti pripadnika Oružanih snaga RH.

TEKST: M. Siriščević
FOTOGRAFIJE: I. Bajaj